در طی 2 هفته اول بعد از جراحی ممکن است کمی به شما سخت بگذرد چراکه علاوه بر مواجهه با عوارض جانبی اولیه نیاز است با رژیم غذایی جدید خود سازگار شوید. از این عوارض شایع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نشت در خط منگنه لبه بریده شده معده

در طول هفته اول پس از جراحی ترسناک‌ترین و جدی‌ترین عارضه، نشت پس از اسلیو معده است. به‌همین‌دلیل متخصص جراح لاغری معمولا قبل از پایان عمل و بخیه زدن چندین‌بار این ناحیه را چک می‌کند. طبق آمار احتمال بروز این عارضه حدود 2.4% است. در صورت مشاهده علائم تب، افزایش ضربان قلب و تنگی نفس به سرعت به پزشک خود اطلاع دهید. معمولا نوع درمان این عارضه به این مسئله بستگی دارد که چقدر از عمل اسلیو معده گذشته باشد. در کمتر از 3 روز اصولا لاپاراسکوپی اکتشافی انجام می‌شود و در صورت نیاز جراحی ترمیمی صورت می‌گیرد. در صورت گذشت 8 روز یا بیشتر، ازآنجایی‌که روند التهاب آغاز شده جراحی معمولاً انجام نمی‌شود و اغلب به کمک شستشو، استنت و ایجاد مسیر تغذیه مشکل برطرف می‌شود.

ترومبوز (ه شدن خون)

ه شدن خون پس از هر عمل جراحی در صورت عدم درمان سریع می‌تواند تهدیدکننده زندگی باشد. این مشکل معمولا در طی جراحی در اثر آسیب به یک رگ خونی سالم ایجاد می‌شود و پس از جراحی با عدم تحرک تشدید می‌شود. خطر ابتلا به ترومبوز ورید عمقی پس از اسلیو معده کمتر از 1% است. از علائم ترومبوز می‌توان به تورم، درد، قرمزی و بی‌حسی به‌خصوص در دست‌ها و پاها اشاره کرد. درمان آن معمولا به اندازه و محل ه شدن خون بستگی دارد و گاهی علاوه‌بر مصرف دارو به جراحی نیز نیاز دارد.

بیشتر بخوانید :

              محاسبه شاخص توده بدنی

              ساسی بای بس

انسداد دهانه معده

التهاب دهانه معده و انسداد حاد یا مزمن آن مانع از ورود صحیح غذا به معده یا روده می‌شود. احتمال بروز این عارضه در حدود 3.5٪ از بیماران وجود دارد و اغلب با یک اتساع آندوسکوپیک ساده درمان می‌شود. در صورت انسداد مزمن جراح احتمالا بای‌پس معده انجام می‌دهد. اگر در هنگام غذا خوردن مشکل در بلعیدن یا تهوع و استفراغ دارید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

عفونت محل زخم

عفونت محل برش می‌تواند پس از هرگونه عمل جراحی اتفاق بیافتد. درصورتی‌که این عارضه به‌موقع با آنتی‌بیوتیک و شستشوی محل زخم درمان نشوند، ممکن است مرگ بافتی، عفونت گسترده و حتی مرگ رخ دهد. معمولا بعد از اسلیو معده در 10% تا 15% از بیمارن احتمال بروز این عارضه وجود دارد. در صورت داشتن علائم تب، قرمزی در محل برش، افزایش ضربان قلب، سرگیجه یا سبکی سر بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

 

منبع : مجله لاغری و تناسب اندام


اندام آرا جراحی ,معده ,صورت ,می‌شود ,عارضه ,درمان ,اسلیو معده ,احتمال بروز ,وجود دارد ,تماس بگیرید ,دهانه معده منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دیدار کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. یادبگیربرو kaydencephgvwa39 Zuhause یه سَــرِ پُــر از حرفهایِ خالی مجری رنگهای ساختمانی وصنعتی مراقبت از پوست وزیبایی هر چی بخوای هست مرشد دیار تباهی 360درجه